Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Якість води

Хімбаклабораторія КП «Полтававодоканал» з контролю за якістю питної води у Полтаві складається з двох відділів – хімічного та бактеріологічного.

Лабораторія атестована згідно з вимогами ДСанПіНу. У ній проводяться дослідження за 22-ма показниками: запах, колір, мутність, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів, фторидів тощо.

Кожного дня співробітники лабораторії виїжджають за різними адресами, згідно з графіком погодженим з міською санепідемстанцією, й беруть воду на дослідження.

Щонеділі проводиться відбір проб води з п'яти водозаборів підприємства. В осінньо-весняний період (згідно ДСанПіНу) проводиться повний бактеріологічний аналіз зі свердловин.

Моніторинг води у свердловинах протягом багатьох років свідчить про те, що склад полтавської води за органолептичними, хімічними, бактеріологічними аналізами майже не змінюється, відповідає вимогам ДСанПіНу.

Зважаючи на те, що водоканалу більше 100 років і якість водогінних труб залишає бажати кращого, для знезараження в воду раніше додавали рідкий хлор, зараз – гіпохлорид. Він більш безпечний і застосовується в мінімальних дозах при необхідності та з профілактичною метою. Використання хлору та його похідних всі критикують, але фактично у всьому світі від цього не відмовляються.

За радіологічним складом вода теж абсолютно безпечна, що підтверджують отримані в обласній санепідемстанції радіологічні паспорти на всі свердловини в місті.

З кінця ХХ сторіччя характерний шквал некоректної реклами, яка буквально приголомшує слухача, читача, глядача. Однією з тенденцій виробників фільтрів для води, бутильованої води (до них відносяться багато світових брендів) є те, що збільшуючи виробництво та рекламу своєї продукції, вони свідомо залякують споживача якістю водопровідної води.


Санітарно-хімічні показники безпечності та якості питної води, що подається у місто (оновлюється щотижня)