Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Абонентська плата


         На виконання вимог Закону України від 03.12.2020 № 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» у тарифах  на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які діють з 01 cічня 2022 року, не враховуються витрати на збут, що
входять до складу плати за абонентське обслуговування для всіх індивідуальних споживачів.

Витрати на збут  завжди були закладені в тарифі, однак після змін у законодавстві ці витрати виведені в окремий платіж з назвою «плата за абонентське обслуговування».

У зв'язку з внесенням змін до Законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги», плата за абонентське обслуговування є обов'язковим платежем для всіх споживачів, з кожним із яких укладено договір про надання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення.

Плата за абонентське обслуговування за кожною із послуг  не може перевищувати граничний розмір, визначений  згідно з Постановою КМУ  № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг». Граничний рівень, розрахований відповідно до вимог вищезазначеної постанови, за одну послугу становить  у 2022 році: з 1 січня – 35,19 грн/ аб.,  з 1 липня 36,88 грн/аб, з 1 грудня  - 38,07 грн./аб.

Плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує підприємству для відшкодування певних витрат, пов'язаних з виконанням функцій з обслуговування  абонентів (крім обслуговування та поточного ремонту комерційних та  розподільних приладів обліку та  внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення):

  • Формування в електронному вигляді облікової бази даних абонентів, ведення оперативного обліку та звітності, ведення розрахунків за спожиті комунальні послуги;
  • Витрати, пов'язані з програмним забезпеченням, абонентським супроводом, веденням обліку по кожному помешканню споживачів, виготовленням розрахункових документів та повідомлень;
  • Формування та надання необхідної інформації управлінням соціального захисту населення для призначення пільг та субсидій;
  • Інформування споживачів про порядок надання послуг у засобах масової інформації, на сайтах та дошках оголошень;
  • Зняття показників  приладів обліку води усіх систем і калібрів, установлених на водопровідних вводах та внесення відповідної інформації до електронної бази;
  • Витрати підприємства по здійсненню розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами (при наявності вузла комерційного обліку);

      Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою! У разі зміни складових плати за абонентське обслуговування вона може змінюватися, але  в межах  граничного рівня.       

       Абонентська плата нараховується щомісячно у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок (для фізичних осіб мешканців міста Полтава та області ).

Для юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб - підприємців, фізичних осіб, які є власниками або орендарями нежитлових приміщень та мають договори на послуги з КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» (далі – юридичні особи), абонентська плата нараховується по кожному об'єкту договору окремо.

На плату за абонентське обслуговування надається державна субсидія  та пільги.

Плата за абонентське обслуговування затверджується наказом по підприємству.

Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуг.

Розрахунковим періодом для оплати є календарний місяць.

Термін оплати за абонентське обслуговування дорівнює терміну оплати послуг з централізованого водопостачання та водовідведення – до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим для мешканців міста Полтава та області.

            Термін оплати за абонентське обслуговування для юридичних осіб дорівнює терміну оплати за послуги, визначеному у договорі на послуги. 

Наказом КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» від 25/04/2022 №14    «Щодо плати за абонентське обслуговування» затверджено нарахування плати за абонентське обслуговування споживачам послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення, що надаються за індивідуальним договором про надання такої послуги.

З 1 травня 2022 року підприємством застосовано плату за абонентське обслуговування  для всіх категорій населення та юридичних осіб. 

Абонентська плата в 2022 році у розрахунку на місяць  по КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» складає: 

- для споживачів послуг з централізованого водопостачання – 13,80 грн (з ПДВ).

- для споживачів послуг  з централізованого водовідведення – 13,80 грн (з ПДВ).

РАЗОМ (за наявності послуг з централізованого водопостачання та водовідведення): 27,60грн. (з ПДВ).