Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


ВІДПОВІДІ ВІД «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛУ», ЯКИХ НЕ ЧУЮТЬ ОКРЕМІ ДЕПУТАТИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

30.01.2021, 11:51

КП ПОР «Полтававодоканал» – підприємство, що надає послуги з централізованого водопостачання мешканцям та підприємствам Полтави, а також Карлівки, Шишак, Опішні Зіньківського району та Стасів Диканського. Послуги з централізованого водовідведення від «Полтававодоканалу» отримують мешканці та підприємства ще й Машівки, Кобеляк, Котельви та Нових Санжар. Маючи такий обсяг робіт, працівники підприємства виконують свої обов’язки незалежно від політичних уподобань чи розподілу мандатів у Полтавській обласній раді. Однак нині схоже на те, що політична складова прагне вплинути на економічну таким чином, аби отримати якомога більше зиску не для громади, а у вигляді політичних дивідендів для окремих представників місцевого самоврядування.

І йдеться зараз не про засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв`язку: там представники Водоканалухоч і отримали гостру та емоційну дискусію, намагаючись пояснити інколи елементарні виробничі речі, але сприйняли її як спільний пошук рішень для подальшого розвитку стратегічного для області підприємства.Йдеться про запитання, відповіді на які під час засіданняне влаштували, тому депутатка Ірина Степаненко вирішила поставити їхопісля у своєму блозі на одному з інтернет-ресурсів. Вочевидь, Ірина Вікторівна справді хоче докладно розібратися в ситуації і аж ніяк не має бажання зманіпулювати суспільною думкою. Саме тому КП ПОР «Полтававодоканал» не може залишити ці питання без відповіді.

Отож, питання перше.Чи достатньо обгрунтовані в тарифі на водопостачання та водовідведення КП «Полтававодоканал» статті витрат?

Відповідь. Тарифи для споживачів послуг КП ПОР «Полтававодоканал» встановлює Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.На вимогу законодавства працівники підприємства ЗОБОВ’ЯЗАНІЩОРОКУ до червня подавати свої розрахунки тарифів до НКРЕКП на рік наступний.Нацкомісія ретельно перевіряє кожну цифру та затверджує тарифи на рік на тому рівні, на якому вона вважає їх економічно обґрунтованими.

Крім цього, відповідно до вимог постанови НКРЕКП «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», Ліцензіат, тобто КП ПОР «Полтававодоканал», зобов’язаний здійснювати реалізацію обсягів централізованого водопостачання та централізованого водовідведення відповідно до тарифів, встановлених уповноваженим органом.При цьому Ліцензіат повинен дотримуватися структури витрат згідно зі статтями, затвердженими у тарифі на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. За порушення ліцензійних умов в частині застосування збиткових тарифів передбачено застосування до підприємства фінансових санкцій в розмірі різниці між економічно обґрунтованими та фактичними тарифами, а також позбавлення ліцензії.

Питання друге.Чи не призведе нинішній фінансово-економічний стан підприємства та його збиткова діяльність до банкрутства невдовзі?

Відповідь. Коротко нинішній фінансовий стан підприємства можна охарактеризувати трьома цифрами: за 2020 рік збитки очікуються в розмірі 7,4 млн. грн., що значно менше ніж передбачено фінансовим планом підприємства та на 26,4 млн. грн. менше ніж в 2019 році. У 2017 році збитки «Полтававодоканалу» становили ні багато, ні мало – 70 млн. грн! У цьому році підприємство планує працювати беззбитково. Це схоже на швидке банкрутство? До речі, у 2017-му (з боргом у 70 млн!) цим питанням та ж таки Ірина Степаненко чомусь не переймалася.

Далі – про відсутність маніпуляцій. У цитаті «Тариф Полтававодоканалу (…)– один з найвищих в Україні (…) в порівнянні з іншими обласними центрами. Частково це обумовлено тим, що ринкові умови сприяли свого часу передачі водоканалів у власність міських громад. На жаль, Полтава лишилася серед переважної меншості аналогічних підприємств, які до цього часу перебувають в комунальній власності обласної ради» – жодної маніпуляції. Тут просто треба розібратися, скільки коштує взяти воду для потреб споживачів з поверхневих джерел (як у переважній більшості інших областей), а скільки – підняти її із сеноман-нижньокрейдяного горизонту, який залягає на глибині до 800м. Кому цікаво – звертайтеся: надамо всі розрахунки. Яким чином вплине на рівень тарифів зміна підпорядкування підприємства? На це питання відповідь можуть знати у КП «ШРБУ», КП «ПМШЕД» чи КП «Ремліфт», яких у Полтаві уже немає…

У цитаті «Доля виробничих інвестицій в структурі тарифу. Або, іншими словами, які кошти витрачаються на модернізацію і оновлення мереж. В структурі тарифу Полтаводоканал - 0 (ноль) гривень. В цей же час, в структурі Черкасиводоканалу – 25,0 млн. грн. і в структурі Чернігівводоканалу 22,8 млн. грн» теж жодної маніпуляції. Там – банальне невігластво. Хоча, не може ж депутатка обласної ради хоча б не погуглити і не дізнатись, що і КП «Черкасиводоканал», іКП «Чернігівводоканал» включили виробничі інвестиції до структури тарифів завдяки кредитам Світового банку. А їх для цих підприємств отримали якраз органи місцевого самоврядування! То, може, іншим містам більше пощастило з місцевими обранцями, які вивчили питання та чудово розуміють глибину проблеми, тому хоча б допомагають та щороку виділяють фінансову допомогу для закриття касових розривів?До слова, ПЕРЕДБАЧАТИфіндопомогу у бюджеті та ВИДІЛЯТИ її – абсолютно різні речі!

А от питання, що робити зі зношеними на понад 80% каналізаційними колекторами обласного центру, аби Полтава не потонула у стоках, і досі залишається без відповіді. Утім, якби у КП ПОР «Полтававодоканал» включили до структури тарифів згадані вище виробничі інвестиції (тобто, гроші на заміну тих же таки каналізаційних колекторів), чи змогли би полтавці собі дозволити отримувати послуги водопостачання та водовідведення?Тож підприємство постійно вишукує можливості, аби не лише надавати послуги на високому рівні, а і зробити їх дешевшими для споживача.

Гальмувати ріст цін на послуги, крім іншого, дає змогу те, що ми зменшуємо затрати на електроенергію. З того часу, як «Полтававодоканал» став повноцінним учасником енергоринку України (з 1 червня 2019 року), ці витрати скоротилися на 30% порівняно з тим, якими вони були до отримання ліцензії. Тим часом обладнання і матеріали дорожчають, зарплати наших працівників ростуть, але ми не перекладаємо це здорожчання на плечі споживача, а покриваємо його за рахунок внутрішніх своїх резервів. Вишукати ці резерви – окрема дуже складна і багатогранна робота. Ми шукаємо місця здешевлення там, де цей процес не зачепить людського ресурсу.

Саме тому наші працівники (а це понад тисячу осіб!) вчасно отримують заробітну плату, наша техніка справна і з повними баками, а у майстрів є матеріали, за допомогою яких вони і аварійні ситуації усувають, і профілактичні роботи на мережах виконують. Ми робимо це у Полтаві та дев’яти населених пунктах області за будь-яких обставин – і погодніх, і політичних. І будемо робити це й далі! Адже функціонування комунального підприємства, що забезпечує жителів громади водопостачанням та водовідведенням, – це не про прибутки, а про якісні послуги для громадян.

КП ПОР «Полтававодоканал»: ми працюємо для людей!

Прес-служба

КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ»

Інші новини