Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Відповіді на найпоширеніші запитання щодо абонентської плати

01.06.2022, 12:30

  • На який рахунок і як саме сплачувати?
  • Якщо користуєтесь послугою і централізованого водопостачання, і централізованого водовідведення, то до суми за використані послуги (згідно з лічильником чи відповідно до норми) додаєте 27 грн 60 коп і сплачуєте усе це разом на один і то й же рахунок. Якщо користуєтесь, скажімо, лише централізованим водопостачанням, бо домоволодіння обладнане чи то септиком, чи має так звану вигрібну яму, тоді до суми сплати додаєте 13 грн 80 коп.
  • Чому не винесли абонплату на окремий рахунок?

  • Причина проста: за кожну окрему платіжку треба сплатити певну окрему суму ще й за сплату платіжки, а це додаткові витрати!

- Чому на суму абонплати не зменшився тариф?
  • Бо ще 03.12.2020 вийшов Закон України № 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», згідно з яким у тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які діють з 01 cічня 2022 року, не враховуються витрати на збут, що мають увійти до складу плати за абонентське обслуговування для всіх індивідуальних споживачів. Тобто, у нині чинних тарифах, які діють з 1 січня 2022 року, витрати на збут не закладені!

- Чому тоді не ввели абонплату з 1 січня 2022 року?
  • Тому що хоч і мали заборгованість населення за спожиті послуги, однак мали і надходження від так званої іншої діяльності – виготовлення різного роду проектно-технічної документації, викачка вигрібних ям, виконання різної модифікації ремонтних робіт на мережах водопостачання та водовідведення, що не перебувають на балансі підприємства, тощо. Саме за рахунок цих коштів покривали витрати на збут, не залучаючи до цих витрат споживачів. Після 24 лютого «впали» платежі не лише за надані нами послуги, а й від іншої діяльності теж: кому під час воєнного стану потрібна проектно-технічна документація? Однак чимало коштів витрачаємо на перекладення трубопроводів системи водопроводу та – головне! – каналізації. Адже до ремонту аварійних ділянок зношених колекторів Полтави міська влада долучатися, судячи з усього, навіть не збирається, а ремонтувати їх треба край, бо, направду, лише гіβна, що тече прямо по вулицях, нам зараз і не вистачає…
Крім того, для забезпечення кожної оселі водою, її треба підняти спочатку з артезіанських свердловин (з глибини 700 м), наповнивши резервуари, потім подати в місто і підняти її до багатоповерхівок. Усе це роблять насоси, які працюють на електриці. Насоси ж забезпечують і якісне відведення стоків, електроенергія потрібна і для роботи наших очисних споруд. Тож аби купити життєво необхідну електроенергію, нам потрібні гроші. І, можливо, ви здивуєтеся, але для підприємств кіловат електроенергії коштує зовсім не 1,44…

- Може, краще би модернізували особистий кабінет? Бо інакше перестанемо сплачувати!
  • От саме обслуговування особистого кабінету теж, серед іншого, входить до абонплати. Якби заклали ще й модернізацію, сума плати за абонентське обслуговування була би вищою. А сплачуємо ми не за користування особистим кабунетом, а за чисту і якісну питну воду, яку наше підприємство подає до осель полтавців, та за утилізацію стоків. До слова, разом з використаними засобами для гігієни, риб`ячими головами, ганчірками, а інколи навіть з будівельним сміттям: усе це дістаємо з каналізації вручну і абсолютно не беручи за це додаткової плати!

- Зарплати і пенсії ж не зростають, то як платити?
  • На плату за абонентське обслуговування надається державна субсидія та пільги. Тож якщо маєте право чи на субсидію, чи то на пільги – скористайтеся!

І так, ми щиро вдячні нашим споживачам, які за спожиті послуги сплачують вчасно! Саме завдяки їм ми маємо змогу забезпечувати безперервні процеси з підготовки питної води, очищення стоків, ремонту мереж, обслуговання обладнання і т. п. Відтак саме завдяки тим, хто сплачує вчасно, воду в оселях мають усі!
Підтримуймо один одного! Все буде Україна!

Інші новини