Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Відкритий лист колективу КП ПОР «Полтававодоканал» до депутатів Полтавської обласної ради.

31.05.2019, 10:58

Відкритий лист колективу КП ПОР «Полтававодоканал» до депутатів Полтавської обласної ради.

Колектив комунального підприємства Полтавської обласної ради «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» обурений недостовірною інформацією, яка була поширена 28 травня в інтернет-виданні «Полтавщина» під грифом «реклама».

Пройшло трохи більше двох років з моменту звернення нашого колективу до обласного керівництва та депутатів обласної ради щодо ситуації навколо посади генерального директора «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ». Тоді трудовий колектив підтримав призначення на цю посаду Василя Альбертовича Воротинцева – досвідченого фахівця із значним стажем роботи в комунальній галузі.

Схоже, наше підприємство знову хочуть зробити розмінною монетою у боротьбі політичних сил. Наголошуємо, що КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» знаходиться поза політикою. Його статутні завдання – забезпечувати споживачів послугами централізованого водопостачання та водовідведення.

Всі закиди та безпідставні звинувачення на адресу нашого керівника ми сприймаємо як спробу очорнити діяльність всього колективу.

Вимушені відповідати на ряд претензій, які висунула певна частина депутатів обласної ради:

1. Стосовно витрачання 20 млн. гривень з обласного бюджету:

- зазначаємо, що Рішенням Полтавської обласної ради від 14 лютого 2019 року № 1046 «Про збільшення статутного капіталу КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ»» були виділені кошти у розмірі 20 000 000,00 гривень (двадцять мільйонів грн.) для збільшення статутного капіталу підприємства, а не на погашення боргу за електроенергію. Претензії щодо неправомірного витрачання підприємством цих коштів є незрозумілими, адже рішенням Полтавської обласної ради від 14 лютого 2019 року № 1054 вони спрямовані з Бюджету Розвитку на капітальні видатки підприємства. Оскільки погашення заборгованості за електроенергію минулих років не є капітальними видатками, то в разі, якщо підприємство використало би зазначені кошти не за призначенням – це було б порушенням чинного законодавства. Про це керівництво підприємства відзвітувало Полтавській обласній раді 16.05.2019 року.

За попередньою домовленістю з ПАТ «Полтаваобленерго», враховуючи важкий фінансовий стан підприємства, КП ПОР «Полтававодоканал» буде сплачувати в рахунок погашення боргів минулих періодів 20 млн. грн. до 01.08.2019 року, графік запропоновано та погоджено з постачальником електроенергії.

2. Твердження про те, що підприємство має низький стан розрахункової дисципліни, є неправдивим, оскільки до складу дебіторської заборгованості у сумі 296 млн. гривень, що вказана у рекламній статті, входить заборгованість з різниці в тарифах у розмірі 223 млн. гривень, яка тягнеться ще з 2008 року та зумовлена тим, що держава своєчасно не відшкодувала цю суму КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ». Отримання цієї суми дало би змогу підприємству розрахуватися з боргами минулих періодів за спожиті енергоносії. Однак в Законі «Про державний бюджет на 2019 рік» не передбачено надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці в тарифах. Структурою діючих тарифів також не передбачено погашення заборгованості за спожиту електричну енергію минулих періодів. З цього приводу підприємство звернулось до Полтавської обласної державної адміністрації з проханням ініціювати звернення до Кабінету Міністрів про внесення змін до Закону.

За таких негативних чинників та в умовах постійного зростання цін на матеріальні ресурси підприємство своєчасно та в повному обсязі сплачує податки, збори та інші обов’язкові платежі, заробітну плату, а також за постачання електричної енергії.

Зазначимо, що на офіційному сайті підприємства оприлюднена повна інформація та звіти про його фінансовий стан та аудиторський висновок про його діяльність, але частина депутатів обласної ради навіть не спромоглася фахово проаналізувати дану інформацію, і спирається у своєму зверненні лише на аудиторський звіт Управління Північно –Східного офісу Держаудит служби, висвітлюючи інформацію дещо односторонньо.

Хоча слід зазначити, що в цьому ж аудиторському звіті підтверджено факт того, що за період 2017-2018 років (за керівництва Воротинцева В.А.) поточні платежі за спожиту електричну енергію підприємство сплачувало в повному обсязі.

3. Стосовно твердження про закінчення гарантійного терміну зберігання лічильників, придбаних за кошти місцевого бюджету, зауважимо, що відповідно до гарантій, наданих постачальником, гарантійний термін зазначених лічильників розпочинається з моменту вводу в експлуатацію, і перебування їх на складі підприємства жодним чином не впливає на їх строк експлуатації. Придбавши прилади обліку води за вимогою НКРЕКП, підприємству вдалося запобігти накладенню штрафних санкцій з боку державного регулятора. Встановлення цих приладів потребує значних капіталовкладень, яких на даний момент у підприємства немає. Наразі робота в цьому напрямку продовжується.

4. Інформація щодо заробітної плати працівників:

у порівнянні з 2016 роком середня заробітна плата на підприємстві поетапно зросла майже в два рази. А з 01.07.2019 року у відповідності з галузевою угодою та колективним договором підприємства заплановано чергове підвищення заробітної плати на 15%.

5. Плинність кадрів на підприємстві не є критичною та не перевищує відповідні показники інших комунальних підприємств.

6. Одним з перших кроків перебування на посаді Воротинцева В.А. було відвідання районних дільниць та покращення надання послуг мешканцям відповідних населених пунктів, про що свідчать численні подяки споживачів на адресу підприємства.

Зокрема, в м. Карлівка були замінені насосні агрегати на свердловинах та трьох водозаборах, завершено будівництво і введено в роботу підвищувальну насосну станцію.

В смт. Машівка побудовано водогін, який з’єднує два райони водопостачання з облаштуванням водонапірної башти.

Ведуться роботи по заміні зношених аварійних мереж в смт. Шишаки, с. Стасі з облаштуванням накопичувальних резервуарів.

7. На всіх засіданнях комісій Обласної ради, на яких розглядалися питання діяльності підприємства, був присутній керівний склад КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ», готовий відзвітуватися за основними фінансово-економічними та виробничими показниками роботи підприємства у 2017-2018 роках. Але члени комісії не завжди були готові сприймати пояснення Водоканалу з обговорюваних питань та часом демонстрували упередженість у своїх висновках щодо діяльності підприємства.

8. Збитки на підприємстві виникають в основному через недосконалу політику тарифоутворення, а саме: тривалі терміни розгляду та затвердження тарифів, який часом сягає одного року. Тобто відбувається випереджуючій темп зростання фактичних цін на матеріально-технічні та енергетичні ресурси у порівнянні з врахованими в проектних тарифах.

Вважаємо за необхідне відмітити, що в умовах дії тарифів на послуги водоканалу, які не покривають стовідсотково витрати на виробництво цих послуг, - стабільно працювати та забезпечувати питною водою мешканців м. Полтава та деяких районів області може підприємство тільки під професійним керівництвом.

Слід зазначити, що незважаючи на складні фінансово-економічні умови господарювання та постійний дефіцит обігових коштів, підприємство за час, коли його очолював генеральний директор Воротинцева В. А. змогло досягти наступних позитивних результатів:

- здійснюються 100%-ві розрахунки за поточне споживання електричної енергії;

- кредиторська заборгованість за електричну енергію минулих років скоротилася на 21,1 млн. гривень;

- своєчасно та в повному обсязі здійснюється сплата податків, зборів та інших обов’язкових платежів;

- показники до контракту директора виконуються, про що підприємство щоквартально звітує;

- оновлено парк автотранспортної техніки: придбано три екскаватори та каналопромивну машину.

- постійно оновлюється парк насосного обладнання: придбано 59 одиниць насосів різної продуктивності.

- проводиться реконструкція та модернізація водозаборів із заміною застарілого обладнання на більш енергоефективне.

- перекладено 5,5 кілометрів каналізаційних колекторів великих діаметрів.

- завдяки злагодженим діям керівництва та самовідданій праці колективу підприємства вдалося подолати наслідки паводку 2018 року, який спричинив масовий обвал каналізаційних колекторів великих діаметрів.

- наші фахівці мають стовідсоткове забезпечення спецодягом, захисними засобами, спецхарчуванням.

- налагоджена плідна співпраця з профспілковою організацією, завдяки чому виконуються всі соціальні зобов’язання, передбачені колективним договором. Відрахування в профспілку йде в повному обсязі.

- з приходом на посаду Воротинцева В.А. на базі полтавського водоканалу започатковано Всеукраїнський конкурс «Кращий за професією» серед працівників водопровідно-каналізаційних господарств, у якому фахівці підприємства вже третій рік поспіль займають перші місця.

- за сумлінну працю ряд працівників водоканалу відзначено нагородами обласної ради та органів місцевого самоврядування, чотири фахівці отримали відзнаки Верховної Ради України.

- підприємство на чолі з генеральним директором неодноразово отримувало грамоти та відзначалося у різних сферах діяльності.

- отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачу та укладення договору купівлі-продажу з ДП «Енергоринок» дозволить підприємству сплачувати за електричну енергію за нижчим тарифом.

За ініціативи нашого керманича надається постійна волонтерська допомога нашим захисникам на сході України.

І це лише невелика частина тих позитивних зрушень, які відчув колектив під керівництвом Воротинцева Василя Альбертовича.

Наряду з цим, основною проблемою підприємства залишається незадовільний технічний стан каналізаційних колекторів, про що Водоканал неодноразово інформував усі органи державної влади та місцевого самоврядування.

Тільки відчайдушними зусиллями фахівців вдається не допустити їх повного руйнування та забезпечити безперебійне надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

Два роки на посаді керівника – замалий термін для повного подолання кризи, у яку потрапило підприємство з ряду об’єктивних та суб’єктивних причин. Але на сьогоднішній день є позитивна динаміка виходу з цієї кризи. Шкода, що певна частина депутатів бачить вихід із ситуації, у якій знаходиться «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ», лише через зміну його керівництва. Подібні рішення можуть привести тільки до дестабілізації роботи стратегічного підприємства.

Підприємство має працювати! Досить збирати політичні дивіденди напередодні виборів до парламенту. Вимагаємо припинити втягувати КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» в політичні розбірки.

За кожним підписом трудового колективу — фахівці, які десятки років віддали служінню людям, щоб у них завжди була чиста і свіжа вода.

Тож, вимагаємо вибачення від депутатів, що поставили підписи під зверненням, за образу всього колективу КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» та негативну оцінку нашої повсякденної праці.

Колектив має надію, що інша частина депутатського корпусу обласної ради, яка є власником підприємства, буде і надалі з розумінням ставитися до проблем водоканалу, сприяти його функціонуванню та сталому розвитку на благо громади.

Цим листом КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» висловлює думку трудового колективу, про що засвідчуємо підписами:

(всього 800 підписів)

Інші новини