Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Студентам показали шлях, який вода долає до наших осель

05.07.2021, 10:40

Екскурсія до КП ПОР «Полтававодоканал» – це надзвичайно цікаво! У цьому переконалися здобувачі вищої освіти другого курсу факультету Технології виробництва і переробки продукції тваринництва (спеціальність Харчові технології) Полтавського державного аграрного університету.

Одне з перших запитань – чому на нашому підприємстві такі серйозні заходи безпеки? Відповідь на прикладі Водозабору №1: це – об`єкт критичної інфраструктури, адже його функціонування спрямоване на забезпечення життєдіяльності Полтави. Тож відповідно до Закону, на кожному такому об`єкті здійснюється цілодобова фізична та технічна охорона. На КП ПОР «Полтававодоканал» щодо цього налагоджена системна робота з превоохоронними органами, здійснюють охорону працівники Служби інформаційної безпеки та охорони нашого підприємства. Крім того, кожен об`єкт обладнано системою відеоспостереження та так званими «тривожними кнопками» з негайним реагуванням поліції охорони.

А вже за пропускним пунктом – шлях, який долає вода, потрапляючи до наших осель. Найяскравіші враження не стільки від побаченого (хоч було дуже цікаво!), як від почутого. Судіть самі: Полтава – одне з небагатьох міст, що може похвалитися водою з артезіанських свердловин. Глибина їх – від 400 до 800 м. Підйом води на свердловинах забезпечують насоси високої потужності. Після знезараження вода зі свердловини подається до резервуару. На території першого водозабору таких ємностей дві – по 6000 м³ кожна. Загальний об’єм всіх існуючих у Полтаві резервуарів чистої води – 48 тисяч м³.

До слова, на початку ХХ століття, коли полтавський водоканал тільки розпочинав роботу, потреби місцевих мешканців забезпечував резервуар місткістю лише 80 м³. Нині він – місцева пам’ятка.

Інші новини