Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Ситуація на колекторі по вул. Південна

27.10.2016, 10:18

Ситуація на колекторі по вул. Південна – критична. Водоканалівці цілодобово працюють на аварійному колекторі, запобігаючи екологічній катастрофі.

Ситуація, яка нещодавно виникла на колекторі по вул. Південна, оголила стару проблему інфраструктури міста, знову стався черговий «провал». Останнім часом частина містян періодично отримує воду погодинно.

Подібні ситуації в Полтаві виникають не вперше, про це неодноразово писалося в ЗМІ.

Близько третини каналізаційних мереж міста вичерпали термін експлуатації і знаходяться в аварійному стані, це обумовлює виникнення аварійних ситуацій, які супроводжуються можливими «провалами», наслідки яких важко передбачити.

Як показав аналіз причин виникнення аварій на колекторах, основною причиною є сульфатно-газова корозія, яка руйнує складову бетону. Якщо 10 років тому таких випадків виникало 10-15 на рік, то з часом така тенденція збільшується і потребує прийняття невідкладних заходів.

На початку вересня робітниками служби водовідведення була виявлена аварійна ситуація на колекторі по вул. Південна. При обстеженні було зроблено висновок, про те, що під впливом корозії повністю зруйновано цілий інтервал залізобетонної труби.

Цей колектор, запущений в експлуатацію в далекому 1929 році і є найстарішим у місті. Він приймає стоки з центральної частини міста (вул. Шевченка, Небесної Сотні, Стрітенської, Пушкіна, М. Дмітрієва та інш.) .

Ускладнювали обстеження та проведення робіт гаражі, які були побудовані прямо на колекторі. Нажаль, ситуація погіршилася і в зв’язку з розширенням місця провалу стався обвал зовнішніх стін та інших конструкцій гаражів.

Виникла аварійна ситуація з можливим потраплянням стічних вод у ставки по вул. Нижньомлинській та в річку Ворскла. Тож, для запобігання екологічної катастрофи, декілька днів в центральному районі Полтави було обмежено водопостачання басейну даного каналізаційного колектору.

І вдень і вночі водоканалівці намагалися запобігти екологічній катастрофі. Були прийняті термінові міри для відновлення пропуску стоків : змонтованоий тимчасовий обвідний колектор, встановлена насосна станція для перекачування стоків. Прокладаються під’їздні шляхи для спецтехніки до місця аварії. Наші фахівці наразі роблять все можливе і неможливе, щоб виправити цю непросту стиуацію. На даному відрізку робіт задіяні провідні фахівці підприємства з залученням великої кількості техніки.

В зв’язку з тим, що колектор прокладений на глибині більше 10 метрів, підприємство не має можливості проводити такі технічно складні ремонтні роботи власними силами. Тому виникла необхідність залучати фахівців з інших регіонів, які мають відповідне обладнання для проведення таких робіт. Наразі ведуться переговори з найкращими фахівцями України, які готові виконати такі складні роботи за декілька місяців.Адже попереду немалий фронт робіт: необхідно в досить складних умовах замінити майже 80 метрів каналізаційного колектору.

Нажаль, частковий ремонт місць аварій власними силами підприємства не дає сталого позитивного результату, майже одночасно виходить з ладу мережа не в одному місці, а по всій своїй довжині. В питанні проведення таких складних робіт підхід має бути комплексним, за рішенням цієї проблеми стоять значні кошти, яких так бракує підприємству.

На сьогоднішній день вода знову подається за графіком, немає гарантії, що й завтра комунальники знову не будуть вибачатися перед мешканцями за обмеження водопостачання.


Інші новини