Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Робочі поїздки керівництва та провідних фахівців полтавського водоканалу по районним дільницям підприємства.

03.07.2017, 11:08

Робочі поїздки керівництва та провідних фахівців полтавського водоканалу по районним дільницям підприємства.

КП «Полтававодоканал» створене у 1900 році та перебуває у власності Полтавської обласної ради. Це комплекс інженерних мереж і споруд, які забезпечують безперебійне водопостачання мешканців, відведення господарсько-побутових, виробничих стоків та їх очистку. Також підприємством здійснюється водопостачання та водовідведення ще у 8 районах області: смт. Карлівка, смт. Машівка, смт. Шишаки, смт. Нові Санжари, смт. Котельва, смт. Кобеляки, смт. Опішня, с. Стасі.

З травня місяця поточного року відбуваються робочі поїздки фахівців підприємства «Полтававодоканал» на чолі з генеральним директором по районним дільницям підприємства.

В червні місяці відбулося обстеження інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення дільниць смт. Шишаки. Побачити на власні очі справжній хід справ, а не паперові звіти – головна мета даних візитів.

На зустрічі з керівництвом працівники Шишацької дільниці висловлювали свої пропозиції, і разом з керівництвом та фахівцями намітили нові напрямки роботи.

Стосовно проблем, то вони на районних дільницях підприємства майже однакові, тем для обговорення було багато: зношеність мереж, застаріле обладнання, низький рівень проплат за спожиті послуги населення, підвищення цін на енергоносії та багато іншого.

Жителі селища отримали змогу поспілкуватись з директором комунального підприємства віч-на-віч. Про зустріч з керівництвом та провідними фахівцями підприємства було повідомлено заздалегідь, тож охочих прийшло чимало. Одна з проблем, з якою звернулися люди, – тимчасові перебої в тисковому режимі системи водопостачання у багатоповерхівках. Кожна адреса була зафіксована, і після виїзду комісії та з’ясування причин, проблеми будуть усунені.

Занепокоєність якістю питної води в колодязях та приватних свердловинах – ключовий фактор, який має вплинути на суспільне вирішення проблеми водопостачання в даних регіонах комунальниками і територіальною громадою. А проблем, пов’язаних з цим важливим питанням досить багато.

«Підтримка функціонування чинних та будівництво нових мереж в районих дільницях - одне з найбільш приорітетних питань. Затратна частина надання послуг на районних дільницях лишається досить високою внаслідок дії різних чинників, масштаби цієї проблеми очевидні і необхідність реформування системи мереж та обладнання зараз, як ніколи на часі», - зазначив генеральний директор КП ПОР «Полтававодоканал» Василь Вортинцев .

Не менш проблемне питання водовідведення. Очисні споруди в Шишаках будувалися ще за радянських часів, держава в той час брала на себе відповідальність за роботу цього сектору, який знаходився майже на 100-відсотковій бюджетній дотації. Нині гостро стоїть питання реконструкції очисних споруд. Різке зменшення кількості стічних вод, які надходять на очищення з понаднормовою концентрацією, ніж було передбачено проектом в свого часу, вимагає проведення реконструкції з метою адаптування технології очищення стічної води для запобігання екологічної катастрофи.

- Зараз багато розмов про те, щоб передати районну дільницю з підпорядкування «Полтававодоканал» до місцевої влади, але розрахунки економістів показують, що тариф тоді зросте майже в сім разів! Споживачі такий тягар не витримають. На сьогодні самою дієвою формою виробничої діяльності є тісна співпраця комунальників з місцевою громадою та можливістю залучення коштів різних джерел. – говорить головний інженер КП ПОР «Полтававодоканал» Євген Забишний.

Розповідає Олександр Тутка, голова селищної ради смт. Шишаки:

- Селищна рада готова співпрацювати з полтавськими комунальниками, ми розуміємо, що самій громаді налагодити функціонування зношених мереж водопостачання і водовідведення складно. Давно настала проблема якісного водопостачання, колодязі висихають, вода в них неналежної якості, люди б’ють на сполох. Кожен повинен займатися своєю справою: пекар пекти хліб, лікар лікувати, а водоканал – надавати послуги з водопостачання та водовідведення. Всі розмови на тему передачі дільниці водоканалу на баланс громади, вважаю популістськими.”

Подібні робочі виїзди дають імпульс для розуміння проблем на районах, показують проблеми зблизька та дають змогу викреслити вектори їх вирішення . Задля бачення чіткої ситуації на районах, планується відвідати всі 8 дільниць КП «Полтававодоканал».

Прес-служба КП ПОР «Полтававодоканал»

Зустріч з мешканцями Шишак

Зустріч з мешканцями Шишак

Керівник та провідні фахівці підприємства разом з селищним головою

Пояснення надає головний технолог

Селищний голова Шишак відкритий до співпраці з комунальниками


Інші новини