Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ: наслідки ігнорування охоронних зон каналізаційних колекторів можуть бути фатальними!

07.05.2021, 14:10

Згідно з державними будівельними нормами, захисна охоронна зона для каналізаційних колекторів визначається в залежності від діаметру трубопроводу та глибини його залягання і становить від 5-ти метрів в обидва боки від зовнішніх стінок трубопроводів. У межах каналізаційних охоронних зон слід утриматися від таких дій:

- висадки дерев та інших великих зелених насаджень;

- виконання земляних робіт (прокопування траншей і ям). Це правило не поширюється лише на організації, що обслуговують каналізаційні комунікації;

- складування дров або будь-яких інших матеріалів;

- будівництва будь-яких споруд, особливо житлових;

- будь-яких робіт з використанням ударних механізмів ближче 15 м від каналізаційних споруд;

- проведення робіт, що підвищують або знижують рівень грунту, тобто здійснення зрізів грунту або його підсипки; проведення вибухових робіт;

- облаштування дорожнього покриття із залізобетонних плит, навіть якщо ця дорога тимчасового призначення;

- будь-яких дій, в результаті яких буде заблоковано доступ до каналізаційних мереж.

Чому про це нагадуємо? Бо виявили незаконне складування залізобетонних виробів та відсипання будівельного сміття в межах охоронної зони аварійного каналізаційного колектора Д 800 мм за адресою вул. Половка, 72, що унеможливлює виконання повноцінного обстеження стану каналізаційних споруд та роботи з їх експлуатації. Про плановий же чи аварійний ремонт навіть говорити годі! Лист до ТОВ «УКРТОРГБУД» щодо необхідності вивільнення охоронної зони каналізаційного колектора уже надіслано, однак реагувати маємо жорстко – у випадку аварії на мережі її ремонт буде неможливий. І йдеться тут не лише про руйнування споруд, втрату та псування майна – мова про людські життя!

Тим часом об’єкти різного призначення, що унеможливлюють роботу каналізаційної служби КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» у випадку виникнення аварійних ситуацій, – чимала проблема не лише для підприємства, а і для Полтави загалом, адже частина великих колекторів діаметром 600-1200 мм перебуває під різного роду забудовами. Скажімо, забудовані охоронні зони колектора «М`ясокомбінату» (вул. Ковпака, 7 «АЗС Автотранс»; вул. Ковпака, 51 – промислова зона; гаражні кооперативи в р-ні вул. Ковпака), над колектором «Сади» – гаражні кооперативи «Медик» та «Лабіринт» по вул. О. Гончара, на колекторі заводу «Знамено» – автомобільні стоянки, авторинок та АЗС, а над колектором «Сінна – Коцюбинського – Мироненка – 1 МКЛ» розташувалися не лише приватні ділянки та ринок, а навіть морг!

То як у випадку пошкодження каналізаційного колектора підвести до місця аварії техніку? Це створює загрозу не лише спорудам, а й людям, адже під час аварійної ситуації дістатися до місця пошкодження мережі і ліквідувати аварію можна лише за умови знесення або ж перенесення збудованих об`єктів. У найгіршому випадку споруда навіть може провалитись під землю (і статися це може миттєво!).

Тож перш ніж проводити будь-які будівельні або земляні роботи, варто заздалегідь дізнатися у КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» про відсутність у місці робіт охоронних зон. Витративши час на «пошуки істини», матимете певність, що нічого не порушили. Адже згідно з чинними нормами, за порушення вимог, визначених охоронною зоною каналізаційних мереж, винний несе адміністративну відповідальність. Однак це не завжди просто штраф – якщо витік каналізаційних стоків спричинив велику шкоду навколишньому середовищу, покарання буде значно суворішим!

Утім, мова не про покарання. Йдеться про те, що розміщення в межах охоронної зони будь-яких предметів ускладнює доступ до мереж, створює додаткове навантаження на мережу та загрожує виникненням аварійних ситуацій! Тобто, будь-які споруди чи то (як у випадку за адресою вул. Половка, 72) складування залізобетонних виробів та відсипання будівельного сміття в межах охоронних зон каналізаційних колекторів, власне і можуть значно пришвидшити руйнування мереж системи каналізації. А зважаючи на їх стан у Полтаві (82 % каналізаційних колекторів – ветхі), подібний розвиток подій є цілком імовірним…

Прес-служба

КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ»

Інші новини