Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Податки до бюджету територіальної громади і зношені на 80% каналізаційні колектори міста — що між ними спільного?

30.11.2021, 11:30

Матиме рацію той, хто відповість: нічого! Принаймні, так поки що у Полтаві…

Поясню дуже й дуже схематично, але, як то кажуть, на пальцях. Переважна більшість (понад 70 %) загальної суми надходжень до бюджету Полтави – це різного роду податки. Тобто, розвиток міста (серед іншого) має забезпечуватися в основному саме з цих грошей. І першочерговими видатками з бюджету є видатки на оплату праці працівникам бюджетних установ, а найбільш вагомими – видатки соціальної спрямованості, тому на бюджет розвитку (будівництво, реконструкції, реставрації і т. п.) лишається порівняно небагато. І будівництво, і реконструкції, і інші видатки бюджету розвитку – надзвичайно важливі. Але як бути з підземними комунікаціями? Скажімо, самопливні каналізаційні колектори (а їх у Полтаві 60,8 км) зношені та аварійні на 84 %, а вулична каналізаційна мережа (її протяжність 164,5 км) непридатна на 52 %! Нагадаю: йдеться про мережі Полтавської територіальної громади, експлуатацію яких забезпечує КП ПОР «Полтававодоканал». Тобто завдання «Полтававодоканалу» – експлуатація водопровідно-каналізаційного господарства, не капітальні ремонти, а саме експлуатація! То чи не було би логічним, аби місто таки виділило фінансування для попередження техногенної катастрофи?

Так, «Полтававодоканал» має Інвестиційну програму, яка передбачає витрати для покращення якості наших послуг, забезпечення технологічного та комерційного обліку ресурсів, реконструкції та переоснащення насосного обладнання на артезіанських свердловинах водозаборів та каналізаційно-насосних станціях, придбання решіток, щитових затворів, трансформаторів, закупівлю транспортних засобів спеціалізованого призначення і тому подібне.

Інвестпрограма нашого підприємства передбачає на ці витрати 19 млн. грн на рік. Однак, скажімо, минулого року лише на капітальні ремонти колекторів ми витратили 44 млн. грн., бо саме аварійні ситуації на мережах аж так відволікли кошти.

Але вихід є! Залучення коштів для ремонту каналізаційних колекторів за програмою 50/50: половину потрібної суми на умовах співфінансування отримуємо від міста, половину – від області. І так би було вигідно не лише місту чи нашому підприємству – головні бонуси від цього отримають жителі Полтави!

Спитаєте, до чого тут податки? Відповім: за останні п`ять років (з 2017 року) КП ПОР «Полтававодоканал» сплатило до бюджету Полтави понад 100 млн. грн. Натомість на ремонт міських комунікацій підприємство за цей час отримало від міста 23 млн. грн. Що ж до року нинішнього, то наше підприємство уже сплатило до бюджету Полтави 25,6 млн. грн, отримавши натомість на ремонт міських комунікацій від міста 0,0. І яку валюту до цієї цифри не застосовуй, сума від цього не зміниться ніяк

Ось і вся арифметика…

Генеральний директор

КП ПОР «Полтававодоканал»,

депутат

Полтавської обласної ради

Василь ВОРОТИНЦЕВ

Інші новини