Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Питна вода в полтавських оселях безпечна та якісна.

05.08.2019, 15:55

Питна вода в полтавських оселях безпечна та якісна.

Питання щодо якість води що тече з кранів хвилює полтавців. Для зясування цього питання ми звернулися до завідуючої хімбаклабораторії КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» Курішко Влади.

Те, що полтавці на відміну від більшості міст України, споживають воду не з поверхневих джерел, а зі свердловин, глибиною в декілька сот метрів – всім відомий факт. КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» добросовісно виконує своє головне призначення – надійно забезпечує полтавців якісною питною водою.

На полтавському водоканалі працює хімбаклабораторія з контролю за якістю питної води і складається з двох відділів – хімічного та бактеріологічного.

Лабораторія атестована згідно з вимогами ДСанПіНу. У ній проводяться дослідження за 26 – ма показниками: запах, колір, мутність, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів, фтори дів тощо.

Кожного дня співробітники лабораторії виїжджають у різних напрямках нашого міста, згідно з графіком погодженим з міською санепідемстанцією, й беруть воду на дослідження.

Щонеділі проводиться відбір проб води з п’яти водозаборів підприємства. В осінне-весняний період ( згідно ДСанПіНу) проводиться повний бактеріологічний аналіз зі свердловин – розповідає Влада Олександрівна.

Моніторинг води у свердловинах протягом багатьох років свідчить про те, що склад полтавської води за органолептичними, хімічними, бактеріологічними показниками майже не змінюється та відповідає вимогам ДСанПіНу.

Зважаючи на те, що водоканалу 115 років і якість водогінних труб на деяких ділянках залишає бажати кращого, для знезараження в хлораторних на водозаборах міста раніше додавали рідкий хлор, зараз – гіпохлорид. Він більш безпечний й має гарні знезаражуючі властивості. Використання хлору та його похідних всі критикують, але фактично у всьому світі від цього не відмовляються.

Щороку проводяться профілактичні заходи - планова дезинфекція резервуарів чистої води на водозаборах та промивання, прочищення. знезаражування мереж, очищення колодязів і камер від бруду та інші заходи.

Після проведення будь-яких ремонтних обов’язково проводиться знезаражування мереж водопостачання з послідуючим відбором проб. Тому можу запевнити полтавців, що в їх оселі потрапляє вода лише після відповідної перевірки.

В період спеки, чи вживають якісь додаткові заходи, щодо знезараження води?

Згідно Наказу № 400 (від 12.05.2010 р.) «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» п.3.14. «У період ускладнення санітарно-епідемічної ситуації дозволяється хлорувати воду підвищеними дозами активного хлору (5-20мг/куб.дм.) за умови видалення надлишкового хлору з води перед її подачею у розподільчу марежу».

Тобто, в разі необхідності, ми можемо вживати такі міри. Але, наголошую, що для здоров’я людини вони будуть абсолютно безпечні.

Чи не почастішали скарги про якість води від мешканців в період підвищення температури ?

Ні, тенденції до зростання скарг в цей період на якість води не простежується. Найчастіше до нас звертаються полтавці з приводу неприємного запаху води, причиною таких випадків часто бувають несертифіковані дешеві труби, які ставлять господарі в своїх оселях. Не може одночасно поступати вода в одну оселю різної якості. Наприклад, в кухні вода якісна, а у ванній кімнаті – з неприємним запахом.

Хочеться наголосити, що за комунікації всередині приміщення відповідає господар будинку чи квартири. Тому, якщо людина всановила у себе вдома неякісні водопровідні труби або сантехприлади й говорить про те, що вода неякісна, то ми вимушені пояснювати в чому причина незадоволення водою.

І наприкінці нашої розмови, хочеться сказати, що працівники нашої лабораторії усвідомлюють всю відповідальність, яка на них зведена і завжди дбають про те, щоб полтавці споживали якісну і безпечну воду.


Інші новини