Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Підготовчі роботи КП ПОР «Полтававодоканал» до осіннє-зимового періоду 2016–2017 р.

18.11.2016, 11:23

Підготовчі роботи КП ПОР «Полтававодоканал» до осіннє-зимового періоду 2016-2017рр.

Для безперебійного забезпечення водопостачання та водовідведення полтавців в осінньо-зимовий період 2016-2017 років КП ПОР «Полтававодоканл» виконує комплекс заходів з ревізії та ремонту об’єктів підприємства та підготовки їх до роботи в умовах сезонного зниження температури.

На підприємстві постійно проводиться робота по забезпеченню безперебійного функціонування в осінньо-зимовий період як окремих свердловин, так і водозабірних споруд в цілому.

Завдання з підготовки до роботи КП ПОР «Полтававодоканал» включають поточний та капітальний ремонт, реконструкцію та модернізацію об’єктів водопостачання та водовідведення, виходячи з умов забезпечення безперебійного функціонування централізованих систем водопостачання та водовідведення та енергозбереження.

В рамках затверджених заходів та графіків планово-профілактичних робіт на водопровідних та каналізаційних насосних станціях проводиться ремонт насосного обладнання та електродвигунів, трубопроводів, вентиляційних систем, ведуться роботи по поліпшенню теплоізоляції побутових приміщень насосних станцій, ремонти покрівель. Роботи ведуться господарським та частково підрядним способом.

На сьогоднішній день, на водопровідних мережах виконано 1 875 заявок.

Відремонтовано: засувок різних діаметрів 262 шт., оглядових колодязів 99 шт., водорозбірних колонок 208 шт..

Із запланованої перекладки 3,1 км водопровідних мереж окремими ділянками по місту Полтаві замінено 2,13 км., на загальну суму понад 976 тис. грн.

Було здійснено перекладання водопровідної мережі по вул. Пилипа Орлика (протяжність 219м.), вул. Тобілевича ( 252 м.), пр. Колективний, (129м.)


При всіх фінансових труднощах підприємство вишукує можливість проведення перекладань і каналізаційних мереж.

На каналізаційних мережах виконано 5 116 заявок.

Із запланованої перекладки 0,5 км каналізаційних мереж окремими ділянками по м. Полтаві замінено 0,62 км., ліквідовано 29 провалів.

В останні роки дуже гостро стоїть проблема з колекторами по м. Полтаві, зношеність яких 100%, так як вони побудовані з залізобетону, термін експлуатації якого складає 20 років.

Так, у поточному році власними силами служби водовідведення по м. Полтаві перекладено основні ділянки колекторів:

по вул. Енгельса (48 м. ), вул. Козака, (42м.),по вул. Театральній ( 22 м.)

вул. Гожулівській( 27м.) вул. Енгельса, 27а (територія 1-ої міської лікарні) – 42м., пров.Колективному,6 (120м.), вул. Курчатова (62 м.), по вул. Леніна, 81 (52 м.)

Підрядним способом проведена заміна аварійної ділянки колектору по вул. Курчатова, 13 (Гришкин ліс) та вул. Космічна,1,6 загальною протяжністю 51м.

У зв’язку з масштабною аварією, яка виникла на початку вересня по вул. Південна 4, на каналізаційному колекторі глибокого залягання (приблизно13 м), в терміновому порядку в складних геологічних та стислих умовах працівниками служби каналізації були вжиті невідкладні заходи для запуску в роботу вищезазначений колектор.

На сьогоднішній день, за даною адресою виконананий такий обсяг робіт:

Прокладені під’їздні шляхи для спецтехніки до місця аварії.

Демонтаж гаражів, які були побудовані на колекторі.

Прокладений тимчасовий напірний колектор, довжиною 80 м., та встановлений насосний агрегат для перекачування стоків.

Розробка котловану на глибину 10 м., з вивезенням грунту за межі будівельного майданчику та встановлення обичайок висотою 4 м. (для можливості працювати по заглибленню на умовний рівень).


Проводяться заходи по підготовці каналізаційних очисних споруд до роботи в осінньо-зимовий період. На Затуринських очисних спорудах проводяться роботи по улаштуванню скидного колектору, а також проведена реконструкція насосної станції очищеної стічної води з встановленням нового насосного обладнання. На Супрунівських очисних спорудах проводяться роботи по ремонту м’якої покрівлі, очистка мулових карт від сирого осаду, промивка дренажної системи та поточний ремонт первинних та вторинних відстійників.

Особлива увага приділяється обслуговуванню енергетичного господарства підприємства. Закінчено ремонти та ревізію трансформаторних підстанцій, електроустановок та електрообладнання.

На районних водопровідно-каналізаційних підвідомчих дільницях підприємства проводяться роботи по утепленню водонапірних башт, павільйонів та шахт свердловин. Проводиться профілактика насосного, компресорного та електротехнічного обладнання.

Незважаючи на тяжкий фінансовий стан підприємства, всі підрозділи працюють на повну потужність, що забезпечує на даному етапі необхідний рівень надання послуг з водопостачання та водовідведення.

Своєчасна підготовка водопровідно-каналізаційного господарства до осіннє-зимового періоду дозволить запобігти виникненню аварійних ситуацій, а якщо вони трапляться – в стислі терміни локалізувати аварію і здійснити відновлювальні роботи.

Інші новини