Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


До уваги абонентів!

22.06.2015, 10:12

Роботи з демонтажу, транспортування, повірки приладів обліку води, що належать абонентам.

На підставі Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж водолічильників (що перебувають у власності фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності) результати вимірювань якими використовується для здійснення розрахунків за спожиту для побутових потреб воду, здійснюються за рахунок підприємств та організацій, що надають послуги з водопостачання.

Згідно діючого до 10.04.2014 року в Україні законодавства у сфері житлово-комунальних послуг, послуга з централізованого водопостачання та водовідведення поділяється на дві складові, а саме: виробництво води та транспортування її міськими мережами до межі споживача (ліцензійний вид діяльності) та надання послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення в багатоквартирному житловому будинку.

Статтею 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено поняття:

виробник - суб’єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги;

виконавець - суб’єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Функції виробника централізованого водопостачання та водовідведення визначені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 року №190 "Про затвердження Правил користування системами централізованого водопостачання та водовідведення населених пунктів України".

КП ПОР "Полтававодоканал", як виробник, отримало Ліцензію на централізоване водопостачання та водовідведення та веде основну господарську діяльність з виробництва та транспортування води. Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 20.06.2014 №772 "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП ПОР "Полтававодоканал"з 01 серпня 2014 року, встановлено підприємству єдині тарифи:

на централізоване водопостачання – 4.87 грн за 1 куб. м (без ПДВ);

на централізоване водовідведення – 3.90 грн за 1 куб. м (без ПДВ).

Ці тарифи розраховано згідно Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Тарифами на централізоване водопостачання передбачено компенсацію витрат пов’язаних з підйомом води та її транспортуванням до межі розподілу з виконавцем послуги з централізованого постачання холодної води в багатоповерховому житловому будинку

Тобто, витрати на періодичну повірку, опломбування,обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування і монтаж) квартирних засобів обліку води, які є власністю споживача, Порядком формування тарифів на централізоване водопостачання не передбачено, тому виконувати вказані роботи за рахунок тарифу на централізоване водопостачання Водоканал не має юридичних підстав.

Що ж стосується питання за чий рахунок повинна проводитись періодична повірка лічильників, їх демонтаж та встановлення
у
Листі-роз’ясненні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України з питань періодичної повірки приладів обліку води та тепла, вказується що «…підприємства, які надають послуги населенню з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (виконавці), повинні забезпечити виконання робіт з періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) квартирних засобів обліку води та теплової енергії за рахунок тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відповідно до укладених між ними договорів», і там же уточнюється «Якщо ж періодичну повірку засобів обліку не включено до переліку послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, плата за повірку не входить до тарифу на ці послуги. У цьому випадку споживач сам оплачує метрологічні роботи на підставі госпрозрахункового договору з метрологічними центрами або територіальними органами, уповноваженими на проведення цих робіт».

Змінами в Законі України "Про житлово-комунальні послуги" від 10.04.2014 року за функціональним призначенням визначено комунальну послугу з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та пунктом 5 ст. 19 цього Закону виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для об’єктів усіх форм власності, є суб’єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.

Тобто, Водоканал на законодавчому рівні визнано виконавцем вказаної послуги в багатоквартирному житловому будинку.

Міністрів України внесено зміни до постанови № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» постановою від 01.10.2014 №532 та затверджено Порядок формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж).

Цей Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) для суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, які надають послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення, в який передбачено включення витрат з періодичної повірки обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води, які є власністю фізичної особи-споживача.

На сьогоднішній час триває перехідний період адаптації підзаконних актів до вимог змін у законодавстві.

Наразі, Водоканал готує розрахунки для подання на розгляд НКРЕКП для затвердження тарифу та його структури для виконавця послуги.

До вирішення питання щодо прийняття тарифу на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж), до складу якого в тому числі будуть включені витрати пов’язані з періодичною повіркою, демонтажем, транспортуванням та монтажем після повірки, Водоканалом можливе надання таких послуг лише після оплати рахунка відповідно до калькуляції витрат.

На даний момент КП ПОР "Полтававодоканал" проводить повірку, ремонт, монтаж/демонтаж лічильників за окремим замовленням.

Для спрощення доступу споживачів до послуги з повірки водолічильників КП ПОР "Полтававодоканал" уклав господарський договір з КП “Полтаватеплоенерго“ на проведення робіт з повірки лічильників гарячої води, так як з 1.07.2014 р. введено тариф на послуги з гарячого водопостачання (з використанням внутрішньобудинкових мереж), до складу якого включено витрати пов’язані з періодичною повіркою, демонтажем, транспортуванням та монтажем після повірки.

Порядок проходження повірки засобів обліку води

Згідно з п. 2 ст. 11 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли державну повірку. У тому ж законі (п. 2 ст. 28) вказано, що засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ (центральний орган виконавчої влади у сфері метрології). Підприємства, організації та фізичні особи зобов’язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.

Отже, лічильники, що не пройшли державну повірку, до експлуатації не допускаються. Споживачі, які оплачують послуги водопостачання та водовідведення відповідно до показників квартирних лічильників, у разі закінчення терміну експлуатації (міжповірочного інтервалу), в місячний термін повинні провести їх повірку. У іншому випадку, нарахування за послуги водопостачання та водовідведення проводяться згідно з нормативами (нормами) споживання.

Періодична повірка лічильників здійснюється раз на 3 роки.

Повірка лічильників може бути виконана КП ПОР "Полтававодоканал" або іншою спеціалізованою організацією, яка має відповідну ліцензію.

Існуюча процедура повірки

З 16.03.2015 р. запроваджується спрощена процедура проведення повірки лічильника(ів)

КП ПОР "Полтававодоканал" здійснює комплекс робіт з повірки лічильників холодної та гарячої води, зокрема:

розпломбування

демонтаж

повірка

транспортування

монтаж

пломбування

Викликати майстра КП ПОР "Полтававодоканал" можливо в наступні способи:

- особисто звернутися за адресою вул. Спаська 9, (абонентський відділ) для

- подачі заявки на виконання комплексу робіт

- укладання договору

- оплати рахунку

- узгодження дат виходу спеціаліста на виконання робіт по

розпломбуванню/ демонтажу та монтажу/ пломбуванню.

- зателефонувати за номерами 050-403-03-29, 067-549-92-66, 61-28-16, 61-28-21 для

- подачі заявки на виконання комплексу робіт

- узгодження дати виходу спеціаліста на виконання робіт по

розпломбуванню/ демонтажу.

Спеціаліст в узгоджений час прийде і:

- укладе договір

- надасть рахунок на оплату комплексу робіт

- узгодить дату виходу спеціаліста на виконання робіт по

монтажу / пломбуванню

- виконає розпломбування та демонтаж лічильника(ів)

- виконає транспортування лічильника(ів) в лабораторію для виконання повірки.

Споживачу необхідно сплатити рахунок до дати монтажу лічильника(ів) та повідомити про це на вказані телефонии.

Крім того при замовленні комплексу робіт з повірки лічильників холодної та гарячої води споживач має можливість скоротити час проведення повірки до мінімуму, скориставшись змінним фондом лічильників води та замінити свої лічильники,, які потребують повірки на повірені лічильники такої ж марки. При цьому споживачу необхідно один раз особисто звернутися до оператора абонентної служби за адресою вул. Спаська 9 для:

- подачі заявки на виконання комплексу робіт

- укладання договору

- оплати рахунку

- узгодження дати виходу спеціаліста на виконання робіт по

розпломбуванню/ демонтажу та монтажу/ пломбуванню.

Альтернативна (з мінімальними затратами) процедура проведення повірки лічильника(ів)

1. Викликати контролера та узгодити дату розпломбування лічильника(ів).

(Самостійно знімати пломбу на лічильнику заборонено)

Викликати контролера можливо в наступні способи:

- особисто звернутися до оператора абонентної служби за адресою вул. Спаська 9

- зателефонувати за номерами 050-403-03-29, 067-549-92-66, 61-28-16, 61-28-21

2. Здійснити повірку лічильника(ів).

Повірка лічильників може бути виконана в лабораторії КП ПОР "Полтававодоканал" або іншою спеціалізованою організацією, яка має відповідну ліцензію.

3. Викликати контролера та узгодити дату пломбування лічильника(ів)після повірки, особисто звернувшись до оператора абонентної служби за адресою вул. Спаська 9

або за тел. 050-403-03-29, 067-549-92-66, 61-28-16, 61-28-21

4. Контролер в узгоджений час прийде і виконає роботи з пломбування лічильника(ів).


Роботи з розпломбування /пломбування лічильника(

Інші новини