Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Аварія на каналізаційному колекторі по вул. Південна

22.09.2016, 15:14

Знову стався черговий «провал» на колекторі.

Аварійна ситуація була виявлена працівниками служби водовідведення КП ПОР «Полтававодоканал» на початку вересня по вул. Південна, поблизу ветлікарні.

Цей колектор, запущений в експлуатацію в далекому 1929 році і є найстарішим у місті. Він приймає стоки з центральної частини міста (вул. Шевченка, Небесної Сотні, Стрітенської, Пушкіна, М. Дмітрієва та інш.) .

При подальшому обстеженні даного колектору було зроблено висновок, що під впливом сульфатно-газової корозії повністю зруйновано цілий інтервал залізобетонної труби. Водоканалівцями, на той час, були прийняті термінові міри, для відновлення пропуску стоків по даному колектору, щоб мешканці не відчули значних незручностей.

Ускладнюють обстеження та проведення робіт гаражі, які були побудовані прямо на колекторі. На сьогодні ситуація погіршується і в зв’язку з розширенням місця провалу стався обвал зовнішніх стін та інших конструкцій гаражів.

Виникла аварійна ситуація з можливим потраплянням стічних вод у ставки по вул. Нижньомлинській та в річку Ворскла. Тож, для запобігання екологічної катастрофи, буде обмежено водопостачання басейну даного каналізаційного колектору.

В звязку з тим, що колектор прокладений на глибині більше 10 метрів, підприємство не має можливості проводити такі технічно складні ремонтні роботи власними силами.

Комунальники звернулися до обласної та місцевої влади з проханням винайти можливість фінансування щодо проектування та побудови обвідного колектору від вул. Південна до колектора м-на «Левада».

Близько третини каналізаційних мереж міста вичерпали термін експлуатації і знаходяться в аварійному стані, це обумовлює виникнення аварійних ситуацій, які супроводжуються можливими «провалами», наслідки яких важко передбачити. Кількість аварій на колекторах за останнє десятиріччя має невтішну тенденцію до збільшення, це одна з найболючих проблем водопровідно-каналізаційної галузі, і наше місто – не виняток.


Інші новини