Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


22 березня всесвітній день води

22.03.2017, 15:28

У числі міжнародних свят, що закликають звернути увагу на збереження планети і її ресурсів, важливе місце займає День води.

Всесвітній день води або День водних ресурсів щороку відзначається в один і той же день – 22 березня. Мета свята – зосередити увагу людей на проблеми водних ресурсів, їх освоєння, чистоту й екологічність.

Вода – найпоширеніша і найбільш незвичайна речовина на нашій планеті. Вона має унікальні хімічні й фізичні властивості, які відіграють надзвичайну роль у підтримці життя на Землі. Вода може існувати у трьох агрегатних станах – твердому, рідкому та газоподібному. Перехід з одного стану в інший залежить від температури й тиску повітря.

Ідея відзначати спеціальний свято, присвячений воді і водних ресурсів в цілому, належить Організації Об’єднаних Націй. В 1993 році з закликом звернути увагу на збереження водойм на Генеральній Асамблеї країн-членів організації звернувся Бутрос Бутрос-Галі, Генеральний секретар ООН, який головував у той час. Звернення було почуто, і більшість країн-учасниць підписало відповідну резолюцію, якою учреждался новий екологічний свято – Всесвітній день водних ресурсів або День води.

Значимість води як життєво важливого ресурсу не можна недооцінювати: за даними ООН, до початку XXI століття від нестачі питної води загинуло більше людей, ніж від різних стихійних лих, включаючи руйнівні землетруси і урагани.

Питання нестачі води у світі стоїть вкрай гостро. Сумна статистика свідчить, що до початку другого тисячоліття більше мільярда людей не мало можливості пити безпечну, чисту воду, а більше двох з половиною мільярдів людей не можуть регулярно вмиватися і чистити зуби – і питання антисанітарії виникає насамперед через нестачу чистої води.

Такі невтішні дані спонукали ООН оголосити період з 2005 по 2015 рр. Міжнародним десятиліттям води для життя.

Полтавцям пощастило споживати артезіанську воду, наше завдання – не витрачати її даремно. Тож, будемо з повагою ставитися до такого дорогоцінного ресурсу, як вода, і вона обов’язково віддячить нам гарним настроєм та міцним здоров’ям.

Інші новини