Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Оформлення пільг і субсидій

            Постановою Кабінету міністрів України № 409 від 6.08.2014 року «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (зі змінами та доповненням) встановлені єдині для всієї України соціальні нормативи користування послугами на які надаються пільги та субсидії :                        

- з централізованого постачання холодної води – 3,6 м3 на 1 особу на місяць, (за наявності централізованого постачання гарячої води – 2,0 м3) ;

- з централізованого водовідведення – 3,6 м3 на 1 особу на місяць.

Оформлення субсидії

       Процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється Управлінням  соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника ( орендарі за місцем проживання)

Для одержувачів субсидій важливо знати:

1.     Відповідно до законодавства субсидія не призначається сім'ям, які мають прострочену понад місяць заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.).

З метою не втрати права на отримання субсидії з 1травня 2019р. на наступний термін, у разі наявності заборгованості, необхідно терміново вирішити питання її погашення або укласти договір реструктуризації боргу.

 2.   Для призначення субсидії  з 1 травня 2019 року на наступний термін необхідно подати до управління соцзахисту за місцем проживання  нову заяву та декларацію:

- сім'ям, яким субсидія призначалась за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб (при виключенні зі складу домогосподарств осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають);  

- у разі наявності у осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, членів сім'ї (чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані за іншою адресою;

- орендарям та внутрішньо переміщеним особам;

 - у разі зміни складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім'ї.

Іншим сім'ям право на субсидію буде визначено управліннями соцзахисту без додаткового звернення».

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2018р. №841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», після закінчення опалювального сезону, станом на 01 травня 2019року, абонентам-субсидентам виконано розрахунок та зняття з особового рахунку невикористаної суми субсидії за останній період її отримання та повернуто до Державного бюджету.

На виконання вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги»,Кабінетом Міністрів України прийнято постанови від 27.12.2018 №1176 та 06.02.2019 №62, якими запроваджено механізми монетизації субсидій.

 Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року , її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі, шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальшого розрахунку з надавачами послуг.

Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31грудня 2018р. вона виплачується готівкою.         

Субсидія у готівковій формі виплачується уповноваженому представнику, на якого призначено субсидію:

Пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом з пенсійною виплатою (доставка/виплата) субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок);

Іншим одержувачам субсидії (не пенсіонерам) -  через АТ «Ощадбанк» після 12 числа місяця шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ. Для отримання суми субсидії у готівковій формі необхідно звернутися до будь-якого відділення АТ «Ощадбанк» з паспортом та ідентифікаційним кодом.

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ ПІЛЬГ?

 

З 1 жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг, яка  включає в себе два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій та готівковій формі.

 З 1 жовтня 2019 року пільги у безготівковій формі будуть призначені без звернення пільговика!!!

Для пільгових категорій громадян розмір пільгової знижки на оплату житлово-комунальних послуг, в межах встановлених соціальних нормативів, залишається незмінним.

 Змінюється лише механізм перерахування коштів за надані пільги у грошовій безготівковій формі.

З 1 жовтня 2019 року перерахування коштів за надані пільги у грошовій безготівковій формі надавачам послуг буде проводитися через АТ "Ощадбанк".

Ощадбанком буде проводиться щомісячно (до 18 числа наступного місяця) перерахування коштів за надані пільги на рахунок підприємств-надавачів комунальних послуг.

Протягом доби після перерахування коштів АТ "Ощадбанк" направить пільговику смс-повідомлення про стан проведених розрахунків за послуги з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг.

Важливо, перерахування коштів за надані пільги (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) буде проводитися у встановленій законодавством послідовності, а саме за:

1) опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання);

2) гаряче водопостачання;

3) централізоване водопостачання та водовідведення;

4) постачання електричної енергії на освітлення;

5) постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води;

6) вивезення побутових відходів;

7) послуги з управління багатоквартирним будинком;

8) внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

З 01 січня 2020 року рішенням Уряду пільговикам, яким надаються пільги у безготівковій формі, надано можливість у будь-який час змінити форму отримання пільг на «готівку».

Для цього необхідно звернутись до територіального управління соціального захисту населення та подати відповідну заяву із зазначенням соціального рахунку, відкритого  в уповноваженому банку (при собі мати паспорт та видану банком, в якому відкрито рахунок, встановленої форми заяву про виплату пенсії або грошової допомоги із зазначенням соціального рахунку). Пільга у готівковій формі надаватиметься з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

При наявності у пільговика відкритого в уповноваженому банку соціального рахунку (пенсійного або іншого соціального рахунку), пільги готівкою можуть перераховуватися на вказаний рахунок, у разі відсутності - необхідно звернутися до уповноваженого банку та відкрити соціальний рахунок для перерахування пільг у грошовій готівковій формі.

Пільговики, які бажають отримати пільги готівкою через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта», зможуть реалізувати таке право після закінчення опалювального періоду, шляхом подання до 15 травня відповідної заяви.

Пільговикам, які не виявили бажання змінити форму отримання пільг                      (з безготівкової на готівкову) звертатись до управління соціального захисту населення додатково не потрібно.

 

 

Порядок оформлення пільг

1.     звернутися, залежно від місця проживання заявника, до Міського Управління  соціального захисту населення або Oбласного Управління  соціального захисту населення для внесення пільговика до Єдиного державного реєстру пільговиків;

2.     звернутися особисто до оператора абонентської служби за адресою вул. Спаська, 9, м. Полтава, із заявою про отримання пільги на оплату послуг. До заяви надати наступні документи:
- довідку з Управління  соціального захисту населення про внесення пільговика до Єдиного державного реєстру пільговиків;
- посвідчення пільговика (копія та оригінал);
- довідка про склад сім'ї або будинкова книга (копія та оригінал);
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Увага! Пільги надаються з дати звернення!

Згідно п.22 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»», які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630:

Відповідно п.14 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, у разі встановлення лічильників холодної та гарячої води  «Показання квартирних засобів обліку знімаються споживачем щомісячно».

Розрахунковим періодом для встановлення плати за спожиту послугу є календарний місяць, а знімання показань приладів обліку проводиться споживачем щомісячно. Контрольні знімання показань приладів обліку повинні проводитися не менше як один раз на шість місяців. Виходячи з цього, організації проводять нарахування пільг за спожиті послуги щомісячно. 

Роз'яснення щодо надання пільг окремим категоріям населення 

З 1 липня 2015 року набрала  чинності постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389 "Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї". 

Даним урядовим рішенням передбачено надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Надання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України, зокрема:

  "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

"Про статус багатодітної родини, гарантії їх соціального захисту".

Вищезазначеною постановою визначені також інші категорії громадян, яким надається пільга.

            До членів сім'ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані:

пенсія;

заробітна плата;

грошове забезпечення;

стипендія;

соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

доходи від підприємницької діяльності.

У разі коли середньомісячний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (станом на 01.01.2020 р.– 2940 грн.), пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права. 

Управління соціального захисту населення  за результатами обміну електронними базами даних з Пенсійним фондом України автоматично визначить та надасть право отримувати пільги непрацюючим пенсіонерам, у яких середньомісячний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (2940 грн.  з 01/01/2020 р.). 

У разі коли середньомісячний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу,  управління соціального захисту населення письмово повідомить пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг.

У разі зменшення доходу сім'ї пільговик має право звернутися до управління соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.

Пільговики, до сукупного доходу сім'ї  яких входять доходи крім пенсії та соціальної допомоги, або до складу сім'ї яких входять працездатні особи, подають до управління соціального захисту населення декларацію про доходи сім'ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім'ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період

У разі неподання пільговиком декларації та довідок про доходи, надання пільг зупиняється, а продовжуються з місяця визначення відповідного права. 

До моменту подання підприємству КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» управліннями з питань соціального захисту населення списків пільговиків, нарахування за спожиті послуги будуть проводитися згідно чинного законодавства .

У разі закінчення терміну дії посвідчення і продовження його дії, необхідно повідомити про це абонентську службу з наданням нового посвідчення.

Перелік пільгових категорій визначає Закон України «Про Державний бюджет».

Тому , прохання до споживачів, які мають пільгу або субсидію, надавати фактичні показники лічильників кожного місяця.за тел. 61-28-21, 50-96-69,  050-403-03-75; 067-549-92-67, 60-91-65 (автовідповідач цілодобово), та «Viber» або смс за телефоном 067-304-33-32/

З питань надання пільг потрібно звернутися до Департаменту  праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації  за телефоном (0532) 632864 або до районних управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації:

(0532) 63-31-15 - УСЗН Шевченківського р-ну;

(0532) 56-24-71  - УСЗН Київського р-ну;

(0532) 60-13-19 - УСЗН Подільського р-ну;

(0532) 60-90-49   - УСЗН Полтавського р-ну;

 

         Детальну інформацію щодо призначення та розрахунку субсидії на 2019-2020р.  ви можете отримати на Фінансовому порталі Maanimo, який анонсує соціальний проект «Все про субсидії: постав питання-отримай відповідь».  

- перейти на сторінку Maanimo  https://maanimo.com/helpful/141877-kak-rasschitat-subsidiyu-v-ukraine-poryadok-i-osobennosti-nachisleniya-subsidiy

Увага! Проект є соціально спрямованим та повністю безкоштовним.