Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Учні полтавської школи № 23 побували на екскурсії у «Полтававодоканалі»

22.06.2021, 13:12

Яка потужність насосних агрегатів на водозабірних майданчиках? Що буде, якщо вимкнути електрику? Чи можна зазирнути до резервуарів чистої води?

Це – лише невеличка частина запитань, які ставили дітлахи пришкільного табору «Бджілка» полтавської школи №23 під час екскурсії до першого водозабору КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ». Саме звідти вода потрапляє до житлових будинків та підприємств міста.

Отож, спочатку до свердловини. Дітям пояснюють: це – глибочезний колодязь, на дні якого стоять помпи. Воду викачують й зберігають у величезних резервуарах. Дані про висоту води у таких водосховищах виводять на монітор у насосній станції. Лічильники ж вказують, скільки води перекачали до будинків. Насосна станція збудована ще у 1900-му. Поряд – перший резервуар чистої води та місце першої свердловини. Далі – лабораторія, а через парк – диспетчерська.

Саме від її роботи чи не найбільше емоцій! У приміщенні, облаштованому у стилі «підводний човен», фахівці стежать, скільки в резервуарах чистої води, як вона звідти потрапляє в кожний район і скільки її використовується. Саме сюди спершу надходить інформація і про позаштатні ситуації.

А на завершення міні-подорожі – традиційне частування «живою» водою!

Інші новини