Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


«ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ»: якість води контролюємо щодня!

24.12.2020, 15:53

Останнім часом зросла цікавість щодо якості полтавської води, точніше до того, як ми за нею стежимо. Під звітами про виконану Водоканалом за тиждень роботу все частіше у тому чи іншому полтавському пабліку з`являються питання на кшталт: «Якщо вода відповідає усім нормам, то чому у мене з крана тече непрозора вода?» та «Де і як беруть аналізи води на перевірку?»

Отож, спочатку – про непрозору воду. Коли вода тече з крана під шаленим тиском – вода здається білою. Чому? Бо під великим напором вода насичується бульбашками повітря (це дуже схематично!). Якщо, набравши склянку, почекаєте хвилинку – вода «заспокоїться» і стане прозорою. У цьому випадку варто порадіти – тиск води у мережі чудовий!

А от коли вода з рудим відтінком, приводів для радості небагато – хіба що це явище тимчасове: тоді варто тішитися тому, що мережу на якійсь ділянці відремонтували. Якщо ж руда вода тече щодня – швидше за все проблема у неякісних водопровідних трубах та сантехприладах у будинку.

Нагадаємо: за комунікації всередині приміщення відповідає господар будинку чи квартири!

Щодо того, як і де беруть проби води для аналізу. Тут згадуємо про вуличні водорозбірні колонки – саме так наші водогінні мережі виходять на поверхню. От із цих колонок ми відбираємо проби. Робимо це за чітким графіком: сьогодні, скажімо, відбираємо проби у Климівці, завтра – у районі Зіньківського переїзду, післязавтра – у Рибцях і т. д. Якщо відібрані проби свідчать про забруднення, працівники нашої лабораторії повідомляють про це аварійно-диспетчерську службу підприємства, яка у свою чергу відправляє на місце відповідних фахівців. Алгоритм їхніх дій такий: спочатку – перевірка колонки щодо її справності (можливо, їй потрібен ремонт і причина саме в цьому). Далі фахівці знаходять причину забруднення води в мережі і, звісно, усувають її.

Але це не все! Після ліквідації причини забруднення – санація та дезинфекція, далі промивка, потім знову відбір проб. І лише після того, як аналіз засвідчить, що якість води відповідає усім нормам, водогінну мережу на цій ділянці, як то кажуть, залишають у спокої)

До речі, будь-які проби води для аналізу відбираємо у двох примірниках: один зразок аналізує наша хімбаклабораторія з контролю за якістю питної води, інший – фахівці Держпродспоживслужби.

Влітку контроль за якістю води підсилюємо ще більше, найінтенсивніше контролюємо навесні (особливо під час паводків). І якщо вже говоримо про пори року, то найчистіша вода – взимку!

Інші новини