Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація

Приєднуйтеся до чат-ботів! Докладніше


Чи можна пити воду з-під крана?

30.10.2020, 15:56

Чи можна пити воду з-під крана?

На відміну від більшості міст України, де воду беруть переважно з поверхневих джерел, жителям Полтави пощастило пити артезіанську. Безперебійне водопостачання мешканців та підприємств міста забезпечує КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ». На підприємстві щодня контролюють якість води, і лабораторні проби свідчать: полтавська вода – найкраща в Україні!

Хімбаклабораторія з контролю за якістю питної води на КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» атестована згідно з вимогами ДСанПіНу та складається з двох відділів – хімічного та бактеріологічного. Фахівці лабораторії проводять дослідження за 26-ма показниками: запах, колір, мутність, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів, фторидів тощо. Воду на дослідження набирають щодня – співробітники лабораторії виїжджають у різних напрямках Полтави (згідно з графіком, погодженим на відповідних рівнях) і беруть проби. Лише за один тиждень працівники хімбаклабораторії відбирають близько півтори сотні проб води, проводячи до тисячі аналізів!

Щотижня проводиться відбір проб води з п’яти водозаборів підприємства. А восени та весною (згідно з нормами ДСанПіНу) фахівці хімбаклабораторії проводять повний бактеріологічний аналіз води кожної зі свердловин. Моніторинг води у свердловинах протягом багатьох років свідчить про те, що склад полтавської води за органолептичними, хімічними, бактеріологічними показниками майже не змінюється та повністю відповідає вимогам ДСанПіНу.

Зважаючи на те, що водоканалу 120 років і якість водогінних труб на деяких ділянках залишає бажати кращого, для знезараження в хлораторних на водозаборах міста раніше додавали рідкий хлор, зараз – гіпохлорид. Він більш безпечний і має чудові знезаражувальні властивості. І хоч використання хлору та його похідних критикують, але альтернативи йому поки що немає: і це не лише в Україні – так у всьому світі.

Окрім цього, «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» регулярно вживає профілактичних заходів: планова дезинфекція резервуарів чистої води на водозаборах та промивання, прочищення, знезаражування мереж; очищення колодязів і камер від бруду – усе це відбувається систематично.

Знезаражування мереж водопостачання з наступним відбором проб обов´язково відбувається і після проведення будь-яких ремонтних робіт. Отож, до осель полтавців вода потрапляє лише після відповідної перевірки.

Однак, фахівці КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» наголошують: за комунікації всередині приміщення відповідає господар будинку чи квартири. Тож якщо маєте у себе вдома неякісні водопровідні труби або сантехприлади, – причина незадоволення водою саме в цьому.

Тим часом, щотижня «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» подає до обласного центру близько 500 тис куб м води. За результатами аналізів, проведених фахівцями хімбаклабораторії, вода в розподільчій мережі на всіх об’єктах відповідає ДержСанПіНУ.

Ми дбаємо про те, аби полтавці споживали якісну і безпечну воду!

Інші новини