Полтававодоканал

КП ПОР «Полтававодоканал»

м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40А
Контактна інформація
 

Довідка для абонента


Режим роботи абонентського відділу КП «Полтававодоканал» (вул. Спаська, 9, м. Полтава)

Понеділок–четвер: 8:00–17:12
П'ятниця: 8:00–16.00
Субота: 8:00–16.00 (черговий оператор)
Неділя: вихідний день, кожний останній робочий день місяця -

 неприйомний день  для споживачів

Обідня перерва: 12:00–13:00
Черговий оператор: 17:12–18.00 (щоденно)

Довідка: 61-28-21 , 067-549-9267 , 050-403-0375

_______________________________________________________________________________________________


Надання послуг водопостачання та водовідведення здійснюється виключно на договірних умовах.

 Просимо ТЕРМІНОВО укласти(переукласти) договір на послуги.

_______________________________________________________________________________________________

Просимо звернути Вашу увагу, на банківські реквізити за якими необхідно здійснювати

оплату послуг водопостачання та водовідведення:

   КП ПОР "Полтававодоканал"

код ЄДРПОУ 03361661

р/р   26004011060120

                                                  МФО 325365

                                ПАТ "КРЕДОБАНК" у  м. ПолтаваПриймання платежів

У пункті прийому платежів «Полтава-банк» за адресою вул. Спаська, 9, м. Полтава, здійнюється приймання платежів за надання послуг водопостачання, водовідведення та виконання робіт. Також оплату послуг водопостачання та водовідведення можна здійснити в відділеннях інших банківських установ, відділеннях Укрпошти або скориставшись новими зручними формами оплати.

Звірка стану особових рахунків

Звірка стану особових рахунків здійснюється операторами абонентської служби за адресою вул. Спаська, 9, м. Полтава, вікна №№ 1–15 (див. режим роботи):

 1. за наявності лічильника(ів) води абоненту необхідно надати розрахункову книжку з відмітками про оплату та показниками лічильника(ів) на день звернення;
 2. за відсутності лічильника(ів) необхідно надати розрахункову книжку з відмітками про оплату.

Отримати інформацію про стан особового рахунку та повідомити поточні показники лічильників можна зателефонувавши до оператора довідкової служби за тел. 61-28-21. Повідомлення показників лічильників цілодобово за тел. 60-91-65 (автовідповідач).

Переоформлення особових рахунків

Інформацію про порядок переоформлення особового рахунку можна отримати за тел. довідкової служби 61-28-21. Для переоформлення особового рахунку необхідно особисто звернутися до оператора абонентської служби за адресою вул. Спаська, 9, м. Полтава, надати оригінали та копії наступних документів:

 • для неприватизованих квартир – ордер, довідку про склад сім'ї; при розподілі особових рахунків – розпорядження міського голови або наказ начальника житлово-комунального господарства Полтавської міської ради чи рішення суду.
 • для приватизованих квартир – будинкову книгу (копії сторінок з відміткою про реєстрацію, а також штампом БТІ), свідоцтво про реєстрацію права власності на нерухоме майно, договір купівлі-продажу, дарування, спадщини чи міни (за наявності боргу), довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Укладання договору на реструктуризацію боргу

 Для укладання договору на реструктуризацію необхідно особисто звернутись до юриста служби обліку та реалізації (кабінет № 211) маючи при собі:

                  - квитанцію про сплату частини заборгованості;

                  - паспорт;

                  - копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Для звірки розрахунків надати відомості про останні показники приладів обліку.

 

Оформлення пільг і субсидій

Оформлення пільги:

 1. звернутися, залежно від місця проживання заявника, до Міського Управління праці та соціального захисту населення або Oбласного Управління праці та соціального захисту населення для внесення пільговика до Єдиного державного реєстру пільговиків;
 2. звернутися особисто до оператора абонентської служби за адресою вул. Спаська, 9, м. Полтава, із заявою про отримання пільги на оплату послуг. До заяви надати наступні документи:
  - довідку з Управління праці та соціального захисту населення про внесення пільговика до Єдиного державного реєстру пільговиків;
  - посвідчення пільговика (копія та оригінал);
  - довідка про склад сім'ї або будинкова книга (копія та оригінал);
  - копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Увага! Пільги надаються з дати звернення!

Для нарахування пільги при користуванні приладами обліку води їх показання розподіляються пропорційно кількості зареєстрованих осіб в помешканні. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище встановлених нормативів (норм) споживання.

У разі закінчення терміну дії посвідчення і продовження його дії, необхідно повідомити про це абонентську службу з наданням нового посвідчення.

Перелік пільгових категорій визначає Закон України «Про Державний бюджет».

Оформлення субсидії

Для визначення права на призначення субсидії необхідно подати до УПСЗН за місцем реєстрації лише два документи-Заяву про призначення субсидії та Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», передбачено новий спрощений порядок нарахування житлових субсидій, який набрав чинності з 1 травня 2015року.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих  особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб. Інформація про суми доходів та доходів членів домогосподарства буде запрошена УПСЗН через Державну фіскальну службу.

Дохід береться за попередній календарний рік. За бажанням громадян, дохід може братися за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія (у такому випадку необхідно надати довідки про доходи).

Діючим законодавством передбачено призначення субсидії на 12 місяців з розрахунком її розміру окремо на неопалювальний та опалювальний період.

Якщо споживач отримував субсидію в опалювальний період 2014/2015 років або звертався за її призначенням протягом 2015 року, навіть якщо розмір призначеної субсидії становить 0,00 грн., з початком опалювального сезону  буде проведено перерахунок розміру субсидії в автоматичному режимі. Усі необхідні дані для проведення перерахунку є в наявності в Управліннях праці та соціального захисту населення.

 

УВАГА!Постановою КМУ від 06/08/14 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлені єдині для всієї України соціальні нормативи користування послугами, на які надаються пільги та субсидії:

-         з централізованого постачання холодної води  - 4м3 на 1 особу на місяць (за наявності централізованого постачання гарячої води - 2,4м3);

-         з централізованого водовідведення – 4м3 на 1 особу на місяць.

Надання субсидії з жовтня 2014р. здійснюється в межах соціальних нормативів  решта сплачується абонентом.

У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на плату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами.

Увага!

Зміни в порядку призначення субсидій.

 

        Постановою КМУ від 18.08.2017 №609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України», яка набрала чинності 19.08.2017, внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (затв. Постановою КМУ від 21.10.1995, № 848).

       Внесеними змінами, зокрема до п. 14 Положення , передбачено, що у разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн), субсидія на наступний строк не призначається, про що органи соціального захисту населення інформують особу.

      Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк було  документально підтверджено  сплату заборгованості або укладення договору про  її реструктуризації, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії , в іншому випадку – з місяця, в якому  документально підтверджено про сплату заборгованості або укладення договору.

Довідки за тел. безкоштовної гарячої лінії УПСЗН: 0-800-507-309

Отримання письмової довідки про заборгованість

Для отримання письмової довідки про наявність або відсутність заборгованості необхідно особисто звернутися до оператора абонентської служби КП ПОР «Полтававодоканал» за адресою вул. Спаська, 9 м. Полтава вікна №№ 1-16 (див. графік роботи) та надати такі документи:

 • будинкову книгу або довідку про склад сім'ї;
 • розрахункову книжку з відмітками про оплату та показниками лічильника(ів) на день звернення за наявності лічильника(ів).

Як заповнювати платіжку по-новому

У зв'язку зі зміною порядку оплати послуг гарячого водопостачання на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 6.06.2014 р. № 650, з 1 липня 2014 року споживачі з централізованим гарячим водопостачанням (надавач послуг ПОКВПТГ"Полтаватеплоенерго " ) сплачують за такою схемою:

1. За централізоване водопостачання - КППОР «Полтававодоканал»– тільки за холодну воду;

2. За централізоване водовідведення КППОР «Полтававодоканал» - за весь обсяг води.

Для споживачів, що оплачують згідно з нормами у платіжці зменшиться норма на централізоване водопостачання.

Для споживачів, що сплачують за показниками приладів обліку, схема оплати така:

1. За централізоване водопостачання КППОР «Полтававодоканал»– по сумі обсягів лічильників холодної води;

2. За централізоване водовідведення  КППОР «Полтававодоканал»– по сумі обсягів всіх лічильників (у тому числі, і лічильників гарячої води).

Оскільки послуга водовідведення розраховується на весь обсяг води, споживачам потрібно на Водоканал передавати показники лічильників як холодної, так і гарячої води.

  

 

Роз'яснення щодо надання пільг

окремим категоріям населення

 

З 1 липня 2015 року набрала  чинності постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389 "Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї".

 

Даним урядовим рішенням передбачено надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Надання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України, зокрема:

 "Про міліцію"

 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Вищезазначеною постановою визначені також інші категорії громадян, яким надається пільга.

            До членів сім'ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

 

До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані:

пенсія;

заробітна плата;

грошове забезпечення;

стипендія;

соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

доходи від підприємницької діяльності.

 

У разі коли середньомісячний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (станом на 01.07.2015 р. - 1710 грн.), пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права.

 

Управління соціального захисту населення  за результатами обміну електронними базами даних з Пенсійним фондом України автоматично визначить та надасть право отримувати пільги непрацюючим пенсіонерам, у яких середньомісячний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (1710 грн.).

 

У разі коли середньомісячний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу,  управління соціального захисту населення письмово повідомить пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг.

У разі зменшення доходу сім'ї пільговик має право звернутися до управління соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.

Пільговики, до сукупного доходу сім'ї  яких входять доходи крім пенсії та соціальної допомоги, або до складу сім'ї яких входять працездатні особи, подають до управління соціального захисту населення декларацію про доходи сім'ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім'ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

У разі неподання пільговиком декларації та довідок про доходи, надання пільг зупиняється, а продовжуються з місяця визначення відповідного права.

 

Особливо звертаємо увагу споживачів на те, що згідно постанови КМУ № 389 підприємства надають у встановленому порядку протягом шести місяців пільги лише пільговикам, зазначеним у списках пільговиків, які мають право на отримання пільг, які управління  з питань соціального захисту  подають житлово-експлуатаційним організаціям, житлово-будівельним (житловим) кооперативам, об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку, організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, операторам (провайдерам) телекомунікацій, газо- та електропостачальникам, постачальникам твердого палива.

До моменту подання підприємству «Полтававодоканал» управліннями з питань соціального захисту населення списків пільговиків, нарахування за спожиті послуги будуть проводитися згідно чинного законодавства (без врахування пільги з 1.07.2015р.)

З питань надання пільг потрібно звернутися до Департаменту  праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації  за телефоном (0532) 632864 або до районних управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації:

(0532) 63-31-15 - УПСЗН Октябрського р-ну;

(0532) 2-77-28   - УПСЗН Київського р-ну;

(0532) 58-44-36 - УПСЗН Ленінського р-ну;

(0532) 2-49-79   - УСЗН    Полтавського р-ну;

 

Прийом пільгових категорій громадян буде проводитись протягом липня 2015 року за наявності документу з відміткою управління праці та соц.захисту населення про право на надання пільги в приміщенні служби обліку та реалізації КП «Полтававодоканал» за адресою: м. Полтава, вул. Спаська, 9, тел. (0532) 61-28-21.


ПЕРЕЛІК

Окремих категорій громадян, які мають право на пільги з оплати житлово – комунальних послуг згідно з чинним законодавством з 1 липня 2015року

з урахуванням доходу

 

-         Учасники війни;

-         Члени сімей  загиблих (померлих) ветеранів війни;

-         Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

-         Вдови (вдівці) і батьки померлої особи з особливими заслугами перед Батьківщиною;

-         Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

-         Вдови (вдівці) і батьки померлої особи з особливими трудовими заслугами перед Батьківщиною;

-         Жертви нацистських переслідувань;

-         Діти, яким встановлено інвалідність  пов'язану з ЧАЕС;

-         Діти війни;

-         Звільнені зі служби за віком , у зв'язку з хворобою або за вислугою років працівники міліції; діти працівника міліції, який загинув або помер у зв'язку з виконанням службових обов'язків, до досягнення ними повноліття, а також непрацездатні члени сім'ї, які перебували на його утриманні;

-         Звільнені зі служби за віком, у зв'язку з хворобою або за вислугою років військовослужбовці рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи; діти (до повноліття) осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, загиблих або помер у зв'язку з виконанням службових обов'язків, а також непрацездатні члени сім'ї, які перебували на його утриманні;

-         Звільнені зі служби за віком, через хворобу або за вислугою років особи начальницького складу податкової міліції; діти (до повноліття) осіб начальницького складу податкової міліції, загиблих або помер у зв'язку з виконанням службових обов'язків, а також непрацездатні члени сім'ї, які перебували на його утриманні;

-         Пенсіонери, які раніше працювали медичними та фармацевтичними працівниками і проживають у сільській місцевості і селищах міського типу;

-         Пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них;

-         Пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури; закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у цих населених пунктах;

-         Пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у цих населених пунктах;

-         Пенсіонери, які  працювали у сфері захисту рослин у сільській місцевості і проживають там;

-         Батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов'язків;

-         Особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов'язків, та членам їхніх сімей;

-         Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 3, дружини (чоловіки) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

-         Багатодітна сім'я.                       До уваги юридичних осіб та фізичних осіб –   підприємців!

КП ПОР «Полтававодоканал» повідомляє, що у зв'язку з розробкою нової форми договору на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення, а також для впорядкування договірних відносин на 2016 рік,  необхідно перезаключити договір.

За більш детальною інформацією звертатися в договірну группу служби обліку та реалізації. М. Полтава, вул. Спаська, 9 або за тел. 61 28 19, 61 28 23.